Contact

Hör av dig

Kom och hälsa på

Vår webbyrå ligger på Ragvaldsgatan 14 i Stockholm, nära Slussens tunnelbana. Kom gärna över på en kopp kaffe, eller ring oss på +46 8 23 41 04!

Hör av dig!

Vår webbyrå ligger på Ragvaldsgatan 14 i Stockholm, nära Slussens tunnelbana. Kom gärna över på en kopp kaffe, eller ring oss på +46 8 23 41 04!

info@sthlmconnection.se

  • Sofia Sundström

    Projektledare & webbanalytiker

    Sofia är den som har övergripande ansvar för att våra projekt motsvarar uppdragsgivarens förväntningar. Hon arbetar tätt med med våra uppdragsgivare med att ta fram en strategi för projektet och projektleder oss fram till den färdiga produkten.

    sofia@sthlmconnection.se

  • Clas Bohman

    Art director

    Clas har flera års erfarenhet som art director, både inom formgivning, idé- och konceptutveckling för webben. Hans fokus ligger på den kreativa fasen och tar fram både snygg och funktionell design för våra projekt.

    clas@sthlmconnection.se

  • Hannes Lilljequist

    Utvecklare & lösningsarkitekt

    Hannes är vår tekniska expert. Utifrån projektbehoven tar han fram lämpliga lösningar och ser till att allt vilar på en stabil teknisk plattform. Han är en av Sveriges mest erfarna Drupal-utvecklare och håller sig ständigt à jour med framtidens digitala tekniker.

    hannes@sthlmconnection.se

  • Olle Axelsson

    Interaktionsdesigner

    Ur Olles långa erfarenhet av såväl webb och mobila applikationer som trycksaksproduktion, har en omfattande förståelse för användaren vuxit fram. De wireframes och processmodeller som Olle tar fram borgar för en bra användarupplevelse.

    olle@sthlmconnection.se

  • Thomas Lindstrøm

    Webbutvecklare

    Thomas är den som gör verklighet av webbdesignen. Med sina gedigna kunskaper i CSS och JavaScript och med sin känsla för design, ger Thomas webbplatsen det där lilla extra, både när det gäller form och interaktion.

    thomas@sthlmconnection.se

  • Allan

    Kontorshund

    Allan ser till att vi tar en paus då och då. De aktiviteter som Allan huvudsakligen ansvarar för är dragkamp, promenader, sova och äta.

    allan@sthlmconnection.se